Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pieniądze na remonty i przebudowę dróg w kolejnych miejscach w regionie

Facebook Twitter

Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie dla całego województwa kwota dofinansowania wynosi 300 milionów złotych. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wręczył ostatnio czeki kolejnym samorządowcom z naszego terenu.

Łącznie powiaty wodzisławski i raciborski oraz miasta Jastrzębie, Wodzisław, Racibórz i Żory otrzymały nieco ponad 31 milionów złotych.

Największa kwota to ponad 4 miliony złotych, za które przebudowane zostaną dwie drogi w gminie Godów – Graniczna i Poprzeczna. Co ciekawe nie jest to odosobniony przypadek łączenia inwestycji w jednym wniosku, samorządy robiły to chętnie, by mieć większe szanse na przyznanie dofinansowania. Tak zrobił na przykład Wodzisław, który dostał pieniądze na przebudowę ulic Leszka i Mieszka oraz Uśmiechu wraz z kilkoma innymi drogami.

W Żorach przebudowana zostanie Alej Jana Pawła II, w Jastrzębiu ulica Chlebowa, a w Raciborzu Bojanowska i Chorwacka. W powiecie raciborskim do remontu trafią między innymi drogi w miejscowościach Turze czy Siedliska, powstanie też nowy wiadukt w Wojnowicach. W powiecie wodzisławskim dzięki dotacjom, przeprowadzone zostaną na remonty czy przebudowy Mszańskiej w Wodzisławiu i Turskiej w Mszanie czy Raciborskiej w Gorzycach. Nowy wygląd zyskają też Szkolna w Połomi oraz Ofiar Terroru i Mickiewicza w Rydułtowach. Dodajmy, że większość prac powinna się zakończyć w przyszłym roku, koniec część remontów zaplanowano także w roku 2021.
W powiecie cieszyńskim łączne dofinansowanie do wszystkich inwestycji drogowych na tym terenie to ponad 15 milionów 700 tysięcy złotych. Najwięcej, bo ponad 6 milionów 300 złotych trafi na rozbudowę ulicy Góreckiej w Skoczowie, na której powstanie także nowy most nad Bajerką. W tym samym mieście remontowane będą także ulice Zofii Kossak-Szatkowskiej oraz Polna i Szkolna. Nową nawierzchnię zyska także fragment ulicy Góreckiej w Brennej to droga Skoczów- Brenna. Przebudowana zostanie również ulica Słoneczna w Górkach Wielkich, Zielona w Kończycach Małych, ulica Sośnie w Kończycach Wielkich oraz Fabryczna w Ustroniu. Remont nawierzchni drogi przewidziano także na fragmencie drogi Pielgrzymowice-Zebrzydowice, rozbudowana ma zostać także wraz z chodnikami i ścieżką rowerową ulica Szpitalna w Ustroniu-Zawodziu. Planowane remonty niektórych dróg mają rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku. Najdłużej bo do listopada przyszłego roku potrwają prace na Góreckiej w Skoczowie.

Czytaj także:

Pieniądze remonty dróg w powiecie rybnickim. Te najpilniejsze!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj