Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pieniądze są, ale szczepionki na grypę nie ma

Facebook Twitter

Pieniądze są zabezpieczone, ale szczepionki na grypę nie ma. Miasto Rybnik postanowiło, że sfinansuje szczepienia nauczycieli przeciwko grypie, problem w tym, że są one niedostępne na rynku.

fot. jaytaix / pixabay.com

W Szkole Podstawowej nr 2 w Rybniku zaszczepić chciałoby się 20 nauczycieli. Niestety szczepionki na grypę nigdzie nie można kupić – mówi Ewa Jankowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Rybniku:

Pan prezydent wyasygnował pewne środki związane z covidem i mamy te pieniądze. Każda szkoła ma zabezpieczone w budżecie pieniądze na zakup szczepionek. Teraz szukam apteki, która by mi te szczepionki sprzedała.
Radio 90: Czyli tak, pieniądze na szczepionkę są, ale szczepionki nie ma.
Oczekują wszyscy, nie tylko pracownicy oświaty, z tego co słyszałam, to jest ogólny problem w całym kraju z tymi szczepionkami.

Czy władze Rybnika pomogą dyrektorom rybnickich szkół w znalezieniu na rynku szczepionek na grypę ? O to pytaliśmy prezydenta Piotra Kuczerę w porannej rozmowie w Radio 90:

Dzisiaj służba  zdrowia powinna zajmować się szczepionkami. My wychodzimy naprzeciw, chcemy pomagać, ale naprawdę niewiele zrobimy, jeśli nie będzie skierowania od lekarza rodzinnego, u którego  się dany nauczyciel leczy. Na pewno refundacja ze strony samorządu jest zapewniona, ale nie jesteśmy w stanie w trybie  zamówienia publicznego kupować szczepionek dla wszystkich nauczycieli. Około 20% nauczycieli jest zainteresowanych taką formą wsparcia. Jak tylko zgłosi się po refundację, to takie pieniądze otrzyma.

W tym roku z powodu pandemii zainteresowanie szczepionkami przeciwko grypie jest rekordowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj