Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pieniądze za utracony deputat węglowy. Kto ma szansę na 10 tysięcy złotych w drugim rozdaniu?

Facebook Twitter

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o wypłatę rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla oraz z tytułu zaprzestania pobierania bezpłatnego węgla przez osoby niebędące pracownikami przedsiębiorstwa górniczego. W punktach przyjmowania wniosków, jak sprawdziliśmy, kolejek nie ma.

Wypłata to efekt nowej ustawy. Gdy dwa lata temu rząd wypłacał pieniądze za rezygnację z deputatu, pominął kilka grup. Teraz po protestach błąd naprawia i uruchamia dodatkowo 240 milionów złotych.

Do rekompensaty za utracony deputat węglowy uprawnione są między innymi wdowy i sieroty po górnikach, którzy zginęli w pracy lub zmarli jako czynni pracownicy kopalń. Na pieniądze liczyć mogą także niektórzy byli pracownicy zakładów górniczych, emeryci i renciści.

Precyzyjną listę znajdziecie na stronie Ministerstwa Energii TUTAJ!,  bądź w punktach przyjmowania wniosków.

Jak sprawdziliśmy w punkcie przyjmowania wniosków przy kopalni w Jankowicach,  na razie zainteresowanie jest niewielkie:

Punkty przyjmowania wniosków zlokalizowane są między innymi w kopalniach JSW, bądź w oddziałach Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jest ich 18, pełną listę znajdziecie TUTAJ! Wniosek należy złożyć do 23 kwietnia. Wypłata pieniędzy ma się rozpocząć 1 czerwca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020