Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierścionek zaręczynowy – białe złoto, różowe, żółte. Które wybrać? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Złoto to luksusowy kruszec, który zdobył miłośników na całym świecie. Konsumenci uwielbiają jego szlachetny charakter oraz doskonałą trwałość. Obecnie na rynku możemy znaleźć ów metal szlachetny w różnych kolorach. Umożliwia to wyrażenie swojej osobowości poprzez biżuterię oraz dopasowanie jej do swoich preferencji. Wybór jednej z barw złota to prawdziwa przyjemność.

mat. nadesłane

Jak powstaje złota biżuteria?

Występujące w naturze złoto jest niezwykle plastyczne, dlatego wykonanie z niego trwałej biżuterii byłoby wręcz niemożliwe. Aby stworzenie wyrobów jubilerskich mogło mieć miejsce, należy dodać do niego inne pierwiastki. Zazwyczaj są nimi srebro, pallad, miedź, cynk oraz nikiel. W zależności od składu stopu metali, wyrób przyjmuje inne właściwości oraz barwę. Duże znaczenie ma także zawartość czystego kruszcu. Określa to próba złota.

Najpopularniejsze próby to 750, 585 oraz 333. Pierwsza z nich zawiera aż 75% czystego złota, druga 58,5%, a trzecia już tylko 33,3%. Różnicę między poszczególnymi klasami zauważyć można w cenie oraz wspomnianych wcześniej właściwościach. Wysoka próba to propozycja idealna dla miłośników luksusu, z kolei niską powinny zainteresować się osoby, które od swoich wyrobów oczekują dużej odporności na uszkodzenia. Swego rodzaju kompromisem jest próba 585, która łączy w sobie szlachetność i trwałość biżuterii. To właśnie ją najczęściej wybierają konsumenci.

Nietuzinkowe barwy złota spotkały się z dużym zainteresowaniem konsumentów. Różowa odmiana przypadła do gustu przede wszystkim kobietom. Doskonale prezentuje się ona w towarzystwie jasnych klejnotów, takich jak morganit oraz diament. to biały kolor okazał się prawdziwym hitem. Szczególnie pięknie prezentuje się ono w towarzystwie interesującego kamienia szlachetnego. Pierścionek zaręczynowy białe złoto z szafirem zrobi na twojej drugiej połówce ogromne wrażenie. Wyjątkowa barwa klejnotu fantastycznie rozbłyśnie na tle srebrzystego kruszcu. Pamiętaj, że idealny symbol miłości powinien być dostosowany do preferencji ukochanej. Chcąc stworzyć pierścionek zaręczynowy z białego złota, który będzie spełnieniem marzeń, możesz sięgnąć także po inne klejnoty. Pięknie zaprezentują się chociażby rubin, topaz, akwamaryn czy szmaragd. Na rozważenie zasługują także kamienie syntetyczne – pierścionek zaręczynowy z białego złota z cyrkonią na savicki.pl cudownie podkreśli kobiecą urodę.

Pierścionki zaręczynowe z łączonego złota

Dylemat między konkretnymi barwami kruszcu może zostać rozwiązany także poprzez kompromis. Wystarczy, że zdecydujesz się na pierścionek zaręczynowy z łączonego złota. Takie okaże się idealne, ponieważ pozwala na przysłowiowe upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Po pierwsze, oszczędza czas na zbędne rozterki i umożliwia wykorzystanie obu kruszców, które przypadły ci do gustu. Ponadto, przejście między metalami może być efektowne, dzięki czemu będzie pełniło funkcję zdobienia. Warto zaznaczyć, że tego niektóre modele typu biżuterii mogą być dość problematyczne w przypadku konieczności korekty rozmiaru. Na szczęście coraz więcej specjalistów poznaje techniki umożliwiające zmianę wymiarów wielokolorowych ozdób. Pamiętaj jednak, aby poruszyć tę kwestię ze sprzedawcą w trakcie zakupu pierścionka zaręczynowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wraz z biegiem lat obwód palca bardzo ulega często zmianie. Pomyślmy o tym z wyprzedzeniem, aby później nie borykać się ze zbędnym problemem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj