Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pierwsza nagroda w konkursie CyberFoto dla Marty Dąbrowskiej z Raciborza

Facebook Twitter

Jury nie miało wątpliwości, co do tej decyzji. W uzasadnieniu werdyktu napisano, że cykl prac "Szablony", "które są metaforą ludzkiego życia wraz z jego smutkiem, a nawet grozą starości, a potem śmierci" bezdyskusyjnie zasługuje na najwyższe uznanie.

Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji zorganizowano już po raz siedemnasty. W tym roku do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie 63 autorów nadesłało 325 prac. Marta Dąbrowska za zdobycie I miejsca otrzymała nagrodę w wysokości 2500 złotych. Konkurs CYBERFOTO ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania.

Bezdyskusyjnie I nagrodę otrzymała Marta Dąbrowska za „Szablony”, które są metaforą ludzkiego życia wraz z jego smutkiem, a nawet grozą starości, a potem śmierci. Jej obsesyjne montaże, tradycja malarskiego, jak sądzę surrealizmu i przede wszystkim atmosfera strachu, którą w większości prac potrafi utrzymać, świadczy o bardzo dużym potencjale twórczym, ale i pewnej manieryczności w pokazywaniu ludzkich zarysów. Drugi z jej cykli, również na wysokim poziomie artystycznym, świadomie, choć arbitralnie, porównywał wyobrażenie człowieka do zwierzęcia, przede wszystkim anonimowego mężczyzny, jako martwej formy „mięsności” o tradycji sztuki krytycznej (Grzegorz Klaman).

– Krzysztof Jurecki – przewodniczący Jury, krytyk i historyk fotografii

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj