Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsza niedziela września. Deszczowa, ale będzie lepiej!

Facebook Twitter

Blisko 50 interwencji w związku z burzami w województwie śląskim. Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, to działania straży pożarnej z ubiegłej doby przy pompowaniu wody czy usuwaniu konarów drzew z dróg.

fot.krzys16/ pixabay.com

Niedziela (6.09.) będzie deszczowa, synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla części województwa przed silnym deszczem z burzami. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu sięgających miejscami od 30 do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km, lokalnie do 90 km/h.

Dotyczy powiatów: będziński, bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, cieszyński, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, mikołowski, Mysłowice, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, wodzisławski, Zabrze, Żory.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie ostrzega z kolei przed wezbraniami wód w rzekach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Obszar: Zlewnia Małej Wisły, Przemszy, Soły po kaskadę zbiorników ( śląskie).

W związku z prognozowanymi i występującymi intensywnymi opadami deszczu na rzekach woj. śląskiego spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczeń stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe. W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia.

Według prognoz meteorologów, po tej deszczowej niedzieli, będzie jeszcze letnia pogoda w regionie.

Początek września przywitał nas dość jesienną pogodą, ale to nie koniec lata. W przyszłym tygodniu więcej słońca i wstępnie przyszły weekend zapowiada jako bardzo ciepły.

– czytamy w prognozach IMGW.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj