Pierwsza porażka piłkarzy GKS-u Jastrzębie na własnym stadionie

W minioną sobotę (30.11.) jastrzębianie rozegrali ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Przegrali je 1:2 ze Stomilem Olsztyn.

Mecz zaczęli dobrze bo już w trzeciej minucie do bramki gości trafił Jakub Wróbel. Stomil wyrównał w 29. minucie po strzale Wojciech Hajdy. Zespół z Olsztyna dominował w drugiej części spotkania i w 88. minucie zdobył zwycięską bramkę. Rzut karny wykorzystał Grzegorz Lech. Niestety rozegraliśmy słaby mecz – mówił strzelec gola dla GKS-u, Jakub Wróbel:

Nic się nie układało w tym meczu, to, że fajnie strzeliliśmy bramkę szybko o niczym nie świadczy, bo mecz graliśmy tragicznie, jest mi wstyd, nie będę komentował pracy sędziów, fatalnie wszyscy wyglądaliśmy- trzeba to sobie powiedzieć. Zagraliśmy naprawdę słabe spotkanie, nie wiem jaka była przyczyna.  Ostatni mecz z Puszczą też nie wyglądał dobrze, aczkolwiek myśleliśmy, że był to wypadek przy pracy. Okazuje się, że w wielu rzeczach byliśmy dzisiaj słabi, zagraliśmy słaby mecz i cieszmy się, że ta runda się skończyła. Żałuję tylko, że to był mecz przed własną publicznością i nasi kibice przychodząc na stadion, marznąc dzisiaj, oglądali kiepskie spotkanie.

Szkoda tego spotkania – mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Nie tak myśleliśmy, że zakończy się dla nas ta runda. Nieudane dwa spotkania u siebie, gdzie wcześniej punktowaliśmy regularnie, teraz straciliśmy w tych dwóch spotkaniach 5 punktów i na pewno te nastroje opadły (…).

Po ostatnim tegorocznym meczu GKS zajął ostatecznie 7. miejsce w tabeli pierwszej ligi. Jak trener Skrobacz ocenia tę rundę w wykonaniu swoich piłkarzy? Posłuchaj:

Teraz piłkarzy czeka zimowa przerwa. Do walki o ligowe punkty wrócą w ostatni weekend lutego, kiedy to rozpocznie się runda wiosenna rozgrywek.

GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)
1:0 – Jakub Wróbel 3’
1:1 – Wojciech Hajda 29’
1:2 – Grzegorz Lech 88’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski (58. Daniel Liszka), Marek Mróz (84. Michał Bojdys), Kamil Jadach (58. Patryk Skórecki), Damian Tront, Kamil Jadach.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Jakub Mosakowski, Bartłomiej Niedziela (73. Oktawian Skrzecz), Szymon Sobczak, Artur Siemaszko (84. Grzegorz Lech), Mateusz Gancarczyk, Jakub Tecław (59. Waldemar Gancarczyk), Janusz Bucholc, Eric Molloy, Wojciech Hajda, Wiktor Biedrzycki.

Żółte kartki: Wróbel (GKS) oraz Biedrzycki (Stomil)