Pierwsza porażka rybnickich piłkarzy w tym sezonie

W środę (27.08.) zespół Energetyka ROW Rybnik przegrał na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków, 1:2. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Na początku drugiej za faul na jednym z graczy gości czerwoną kartką ukarany został bramkarz ROW-u Daniel Kajzer.

Oskar Rybski, który zastąpił go między słupkami obronił „jedenastkę”, a kilka minut później Dawid Jarka pokonał bramkarza gości. Piłkarze Znicza nie dawali jednak za wygraną. Strzelili dwa gole i wywieźli z Rybnika trzy punkty. Smutny po meczu był Dawid Jarka, doświadczony napastnik ROW-u, który wrócił do składu po kontuzji:

Straconej szansy na zwycięstwo żałował także serbski pomocnik rybnickiej drużyny, Petar Borovićanin:

Znów tracimy zawodnika, znów sędzia dyktuje karnego przeciwko nam i tracimy punkty – żałował po meczu trener ROW-u, Marcin Prasoł:

Kolejny mecz rybnicki zespół rozegra znów na własnym stadionie już w najbliższą sobotę (30.08.). Przeciwnikiem rybniczan będzie Stal Stalowa Wola. Początek 19.00.