Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsza przegrana Polaków w Euro 2012. Pierwsza i… ostatnia.

Facebook Twitter

Szanse na awans do ćwierćfinału miała każda z drużyn grupy A, o ich dalszych losach zdecydowały wyniki ostatnich meczów trzeciej serii. Wyniki, które dla wielu okazały się zaskakujące, a Polakom, niestety, nie dają powodów do radości. Gra o Mistrzostwo Europy w piłce nożnej toczy się dalej, jednak już bez biało - czerwonych.

W sobotni wieczór (16.06.), na stadionie we Wrocławiu, Polacy pokonują Czechów i tym samym awansują do 1/4 mistrzostw. Kto z nas nie wierzył w taki scenariusz? Teraz jednak, kiedy już znamy wynik meczu z drużyną zza naszej południowej granicy, nikt z nas nie może uwierzyć, że dla nas udział w tym turnieju już się zakończył. Niewielu także zakładało, że Grecja, zajmująca dotąd ostatnie miejsce w tabeli, pokona pierwszą w grupie Rosję, tym samym otwierając sobie drzwi do ćwierćfinału, a przeciwnika spychając na trzecią pozycję.

Zdobyć dwie bramki w dwadzieścia minut

Po celnym strzale Petra Jiraczka w 72. minucie meczu, okazało się, że Polacy potrzebują do awansu już nie jednej, ale dwóch bramek. Jednak biało – czerwonym już do końca nie udało się nawet wyrównać wyniku. Ostatecznie, z przegraną i dwoma remisami na koncie, wylądowaliśmy na ostatnim miejscu w grupie, kończąc tym samym nasze rozgrywki w Euro 2012. Chwilę po meczu trener, Franciszek Smuda, przyznał, że to koniec jego pracy z kadrą. Zgodnie z ustaleniami miał obejmować funkcję selekcjonera dopóki Polska będzie w grze. W pomeczowych wypowiedział dodał także, że zrezygnuje z ewentualnej możliwości dalszego prowadzenia reprezentacji. Natomiast Czesi, którzy rozpoczęli turniej od dotkliwej porażki z Rosją, teraz świętują wyjście z grupy – w dodatku zajmując pierwszą pozycję w tabeli grupy A.

Twoim zdaniem: czy mieliśmy szansę wygrać mecz z Czechami?

Czekamy na Wasze opinie i komentarze – co Wam się podobało w grze Polaków w meczu z Czechami? Co było nie tak? Czy do końca wierzyliście, że uda się wygrać ten mecz? Komu teraz będziecie kibicować? Kto Waszym zdaniem jest faworytem i ma szanse sięgnąć po puchar tych mistrzostw? Piszcie, komentujcie, dyskutujcie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj