Pierwsza wygrana w tym sezonie piłkarzy GKS-u Jastrzębie

W śląskich derbach jastrzębianie pokonali na własnym stadionie GKS Tychy 2:1. Wszystkie bramki padły już w pierwszej części spotkania. W 7. minucie meczu gola zdobył Kamil Adamek, kilkanaście minut później podwyższył Damian Tront a goście odpowiedzieli golem Mateusza Piątkowskiego.

W drugiej części spotkania tyszanie dążyli do wyrównania, zespół z Jastrzębia groźnie kontratakował. Ostatecznie gole już nie padły i z trzech punktów cieszyli się gospodarze. Mówi obrońca GKS-u Jastrzębie, Dawid Gojny:

Łatwo nie było, ale najważniejsze 3 punkty, założyliśmy sobie dzisiaj przed meczem, że będziemy walczyć, chyba za bardzo do tytułu żeśmy się cofnęli, daliśmy przeciwnikowi grać w piłkę, myśmy nastawili się na kontrataki, za wiele tego nie mieliśmy, ale utrzymaliśmy wynik do końca. Cała pula została w Jastrzębiu.

Nie do końca zadowolony był po spotkaniu kapitan zespołu z Jastrzębia, Kamil Jadach:

Mi się wydaje, że nie zagraliśmy dobrego meczu, bo nie lubimy tak grać, nie lubimy się bronić. Trzeba szczerze sobie powiedzieć, że przeciwnik troszkę nas przycisnął i mogło się różnie skończyć. Na szczęście zagraliśmy skutecznie i się cieszymy ze zwycięstwa, bo w piłce nie chodzi o to, żeby ładnie grać czasem i zdobywać punkty, co nam dzisiaj udało. Co nie zmienia faktu, że ja osobiście i pewnie wielu kolegów, nie jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego meczu.

Ważne, że wygraliśmy. Po dwóch kolejkach spotkań mamy na koncie 4 punkty, to dobry wynik – mówił napastnik GKS-u Jastrzębie, Jakub Wróbel:

Ciężki mecz, bardzo ciężki mecz. Tychy postawiły wysoko warunki, myślę, że fajnie, że strzeliliśmy szybko w pierwszej połowie dwie bramki i po fajnych akcjach i co najważniejsze utrzymaliśmy wynik do końca. Było ciężko, ale daliśmy radę. Wydaje mi się start dobry, mamy po dwóch kolejkach 4 punkty i wchodzimy z większą pewnością siebie i wiarą w siebie w ten sezon. Mam nadzieję, że z meczu na mecz ta gra będzie jeszcze lepsza. Będziemy jeszcze skuteczniejsi.

To był bardzo trudny mecz z trudnym przeciwnikiem – mówił na pomeczowej konferencji trener jastrzębian, Jarosław Skrobacz. Posłuchaj:

Po sobotniej (3.08.) wygranej GKS Jastrzębie jest w gronie kilku drużyn, które mają na koncie 4 punkty i zajmuje 4 miejsce w tabeli 1. ligi. W najbliższy piątek (9.08.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

GKS Jastrzębie – GKS Tychy 2:1 (2:1)
1:0 – Kamil Adamek (7’)
2:0 – Damian Tront (33’)
2:1 – Mateusz Piątkowski (38’)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny, Rafał Adamek, Łukasz Norkowski (68. Michał Bojdys), Damian Tront, Kamil Jadach (k) (64. Daniel Liszka), Jakub Wróbel (81. Marek Mróz), Kamil Adamek.

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk (63. Łukasz Moneta), Łukasz Grzeszczyk (k), Dario Kristo, Sebastian Steblecki (90. Wojciech Szumilas), Ken Kallaste, Dominik Połap (85. Kacper Piątek), Mateusz Piątkowski, Keon Daniel.

Sędzia: Damian Sylwestrzak.
Żółte kartki: Kowalczyk, Biernat (Tychy).