Pierwsza żużlowczyni w Rybniku. Maja Jona ma licencję żużlową
Tego w Rybniku jeszcze nie było. Do grona żużlowców dołączyła pierwsza w historii zawodniczka.

Szacowany czas czytania: 00:45
Pierwsza żużlowczyni w Rybniku
Maja Jona, bo o niej mowa to świeżo upieczona żużlowczyni (do tego zwrotu kibice będą musieli się przyzwyczaić), która na torze w Łodzi zdała egzamin na licencję żużlową. Maja ma 14 lat, pochodzi z Rudy Śląskiej i jest wychowanką miniżulowych Rybek Rybnik, w barwach których święciła wiele sukcesów na ogólnopolskiej arenie. Teraz gdy osiągnęła już odpowiedni wiek zdecydował się na kolejny krok w karierze i przejście do „dorosłego” klubu.
Co warto podkreślić jest pierwszą licencjonowaną zawodniczką w wieloletniej historii ROW-u Rybnik. Dodajmy, że w Łodzi licencję uzyskał także inny wychowanek Rybek, Piotr Romański. On i Maja Jona będą mogli już teraz startować w oficjalnych rozgrywkach klasy 500R, to juniorska, szkoleniowa kategoria w żużlu. Startują w niej między innymi młodzi, utalentowani Franciszek Szczyrba czy Wiktor Klecha.