Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Pierwsza żużlowczyni w Rybniku. Maja Jona ma licencję żużlową

Tego w Rybniku jeszcze nie było. Do grona żużlowców dołączyła pierwsza w historii zawodniczka. 

Szacowany czas czytania: 00:45

Pierwsza żużlowczyni w Rybniku

Maja Jona, bo o niej mowa to świeżo upieczona żużlowczyni (do tego zwrotu kibice będą musieli się przyzwyczaić), która na torze w Łodzi zdała egzamin na licencję żużlową. Maja ma 14 lat, pochodzi z Rudy Śląskiej i jest wychowanką miniżulowych Rybek Rybnik, w barwach których święciła wiele sukcesów na ogólnopolskiej arenie. Teraz gdy osiągnęła już odpowiedni wiek zdecydował się na kolejny krok w karierze i przejście do „dorosłego” klubu.

Co warto podkreślić jest pierwszą licencjonowaną zawodniczką w wieloletniej historii ROW-u Rybnik. Dodajmy, że w Łodzi licencję uzyskał także inny wychowanek Rybek, Piotr Romański. On i Maja Jona będą mogli już teraz startować w oficjalnych rozgrywkach klasy 500R, to juniorska, szkoleniowa kategoria w żużlu. Startują w niej między innymi młodzi, utalentowani Franciszek Szczyrba czy Wiktor Klecha.

Autor: Robert Krzyżaniak

REKLAMA