Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsze gminy otrzymały pieniądze na komputery dla uczniów i nauczycieli

Facebook Twitter

Kształcenie na odległość to jedyna forma edukacji obecnie. Internet i komputer to konieczność. Jednak nie we wszystkich domach on jest lub w wystarczającej ilości.

Gminy mogą ubiegać się o dotacje na komputery dla uczniów. Jak się okazuje, w ekspresowym tempie przyznano wsparcie dla samorządów. Wczoraj (01.04.) Pszów złożył wniosek, dzisiaj (02.04.) otrzymał odpowiedź, że pieniądze przyznano.

Na pewno ucieszy to nauczycieli i dzieci, do których trafi sprzęt

– mówi Piotr Kowol, zastępca burmistrza Pszowa.

Miasto mając na uwadze konieczność doposażenia szkół, aby umożliwić dzieciakom realizacje zadań związanych z nauką w sposób zdalny, złożyło błyskawicznie przygotowany wniosek na 28 laptopów. Wartość tego wniosku to 70 tysięcy złotych. Dzisiaj jesteśmy na liście rankingowej czyli wniosków, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Miasto Pszów znalazło się w pełnej wysokości. Przewidujemy zakup 28 laptopów. Dyrektorzy szkół najlepiej znają sytuację dzieciaków i trafią te laptopy możliwie najszybciej do dzieci.

Podobnie sytuacja wygląda w gminie Hażlach, to Śląsk Cieszyński.

Do gminy dotarła już odpowiedź, pieniądze są

– mówi wójt Grzegorz Sikorski. I jak dodaje, brak sprzętu szczególnie widać u rodzin wielodzietnych.

Zakupiony sprzęt ma usprawnić funkcjonowanie nauki zdalnej i wspomóc tych uczniów bądź nauczycieli, którzy nie mają dostępu do komputera. Ten sprzęt zostanie im wypożyczony. Powiem szczerze, że życzyłbym sobie więcej takich konkursów, czyli prosty i czytelny wniosek, minimum formalności i zerowy wkład własny gminy. Wypełnienie wniosku to dosłownie 15 minut. Wniosek został złożony wczoraj rano, a już dziś otrzymaliśmy wniosek, że zostało nam przyznane dofinansowane. Dlatego rozpoczęliśmy procedurę związaną z wyłonieniem dostawcy sprzętu. Z całą pewnością jest to realna odpowiedź na realne potrzeby zgłaszane przez rodziców i szkoły.

Do podziału w Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest 186 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021