Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsze urodziny Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu. Co się będzie działo?

Facebook Twitter

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu będzie świętować pierwszy rok swojej działalności. Na urodziny zaprasza wszystkich mieszkańców.

W piątek (27.08.) można odwiedzić siedzibę CAS przy ulicy Styczyńskiego 2, by malować kamienie z Wodzisławskim Uniwersytetem III Wieku, tworzyć magiczne słoiki z Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla”, zjeść kawałek tortu, a potem go spalić w trakcie zajęć fitness. Do zobaczenia będą obrazy Bożeny Katarzyny Kachel, ale też słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Dla dzieci zaplanowano konkurs plastyczny. Urodzinowa zabawa w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu potrwa od 11.00 do 14.00.

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim to miejsce przeznaczone dla organizacji pozarządowych. Do dyspozycji organizacji non-profit pozostają pięknie wyremontowane sale do przechowywania dokumentacji, pomieszczenia biurowe z pełnym wyposażeniem, dostępem do internetu, sale konferencyjne, a także zaplecze socjalno-sanitarne. W nowoczesnych pomieszczeniach CAS-u znajduje się także miejsce dla osób, które mają pomysł, czas i energię, by zrobić coś dobrego dla innych.

Do zadań CAS należy działalność na rzecz mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, współpraca z trzecim sektorem, a także tworzenie przyjaznych warunków dla działalności społecznej. Niewątpliwie, najważniejszym aspektem działań podejmowanych w wodzisławskim Centrum jest budowanie więzi między ludźmi, należącymi do trzeciego sektora.

Centrum służy rozwijaniu dialogu społecznego i partnerstw, wspiera aktywności organizacji pozarządowych oraz ideę wolontariatu, rozwija świadomość społeczną mieszkańców i wspiera ich w realizacji inicjatyw w tym zakresie.

CAS rozpoczął swoją działalność w trudnym okresie, kiedy to przyszło nam zmierzyć się z epidemią COVID-19. Pandemia wpłynęła nie tylko na działania dotychczas prowadzone przez organizacje, ale też na podjęcie przez nie nowych aktywności. Chodzi tu o zadania, których przed pandemią dana organizacja nie prowadziła, a w konsekwencji bieżącej sytuacji zdecydowała się podjąć, czy to wobec swoich dotychczasowych, czy też nowych grup odbiorców. Nie chodzi tu o nowe formy działań, np. przeniesienie zajęć do internetu, ale o zupełnie nowe aktywności, np. szycie maseczek ochronnych dla mieszkańców czy pracowników służby zdrowia, promowanie wodzisławskich restauracji, by jak największa grupa odbiorców wsparła ich w trudnym czasie, wsparcie finansowe, rzeczowe dla potrzebujących

– przekazuje Karina Powała z CAS.

Z Centrum Aktywności Społecznej korzystają wodzisławskie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj