Pierwsze wygrane Volleya Rybnik i Sari Żory

Po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. W minioną sobotę (22.10.) pokonali we własnej hali Błękitnych Ropczyce 3:2. Inauguracyjną partię spotkania wygrali do 19 goście.

W dwóch kolejnych od 20 i 22 zwyciężali rybniczanie. Mecz mogli zakończyć w czwartym secie, ale ostatecznie 25:23 zwyciężył w nim zespół Błękitnych. W piątej partii górą byli już siatkarze Volleya, wygrali gładko 15:6 i dopisali do swojego konta 2 punkty. „Szkoda, bo powinny być trzy” – mówił po spotkaniu trener rybnickiej drużyny, Wojciech Kasperski.

Wojciech Kasperski: Uważam, że straciliśmy tutaj 1 punt. Czwarty set. Mamy dużo doświadczonych zawodników, a nie wytrzymaliśmy psychicznie tego. Nieskuteczność w ataku. Cały mecz gramy super przyjęciem, muszę tutaj pochwalić zespół za przyjęcie, oczywiście za walkę w całym meczu. Ale nie powinniśmy wypuszczać takiego seta. Pod względem walki chłopcy dali z siebie wszystko, duży plus za to, za zwycięstwo, duże gratulacje. Najważniejsze są zwycięstwa. Oby tak dalej.

Wojciech Kasperski Volley Rybnik r90

Dzięki sobotniej wygranej Volley awansował na 10 miejsce w tabeli grupy czwartej II ligi. Dodajmy, że drugi nasz zespół Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla przegrał u siebie 0:3 z liderem MKS-em Jasło. Jastrzębianie są na 11 miejscu. A w drugiej lidze kobiet pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosły także siatkarki Sari Żory, które na wyjeździe pokonały 3:0 drugi zespół ECO UNI Opole. Żorzanki są na 7 pozycji w tabeli grupy trzeciej II ligi kobiet.