Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwsze zawody akrobatyczne w WCK. Coś dla pasjonatów tańca i gimnastyki

Facebook Twitter

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się zawody z akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie zostało zaplanowane za dwa tygodnie (30.05.), do czwartku (20.05.) jest czas na zapisy.

fot.pixabay.com

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od dwóch lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą.

Grupa znakomicie się rozwija a zawodnicy są coraz lepsi. Pomyślałem, że to najwyższy czas na konfrontację ich umiejętności stąd pomysł zorganizowania dla nich prawdziwych zawodów akrobatycznych. Będzie to dla nich znakomita przygoda oraz nieoceniona lekcja

– mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat oraz + 14 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Elementami obowiązkowymi będą m.in. siad prosty z skłonem tułowia w przód, leżenie przerzutne (świeca), przewrót przodem do przysiadu podpartego (gr. I), stanie na głowie, przerzut bokiem, szpagat (gr. II), stanie na rękach, przejście , waga (gr. III).

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Zapisy przyjmowane są do 20 maja 2021 r. na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa wynosi 50 zł od osoby, a ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 20 maja br.

Dokumenty do pobrania na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023