Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty

Facebook Twitter

W kalendarzach 15 kwietnia, punktualnie 9.00. 8-klasiści właśnie rozpoczynają swój sprawdzian. Dziś (15.04.) mierzyć się będą z zadaniami z języka polskiego.

To kolejne egzaminy, które odbywają się w cieniu strajku nauczycieli i którym do końca towarzyszyły pytania o to, czy uda się zebrać odpowiednią ilość komisji nadzorujących. Bo tegoroczne egzaminy to nie tylko stres dla uczniów, ale i dyrektorów szkół:

Oby jak najszybciej było to za nami. Udało się, małe problemy były wiadomo, akcja strajkowa. Każdy ma prawo do strajku, dyrektor ma obowiązek zorganizować egzamin i zrobiliśmy to na każdy z trzech dni, mamy komplet obsady na egzaminy.

Radio 90: Czyli wiecie, że te 3 dni bez problemu się odbędą.

Na chwilę obecną tak, do końca nigdy nie mamy pewności, przypadki losowe, na to nigdy nie mamy wpływu, ale na pewno na każdy z trzech dni jest obsadzony. Mamy dostosowania w związku z tym w poniedziałek i wtorek piszemy w sześciu komisjach, natomiast w środę na językach tych komisji będzie siedem.

Radio90: Rozumiem, że to było dodatkowe utrudnienie, żeby aż taką liczbę komisji zebrać.

Dokładnie, ale i tak zeszliśmy do tej minimalnej ilości z kilkunastu komisji. Poniedziałek i wtorek piszą na hali, natomiast w środę piszą język w mniejszych salach, na małej sali gimnastycznej i świetlicy.

-powiedział Monice Sokołowskiej, Jacek Dojka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wodzisławiu Śląskim.

A jakie nastroje towarzyszyły ósmoklasistom tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną?

Sprawdzian z języka polskiego potrwa do 11.00. We wtorek (16.04.) ósmoklasiści napiszą test z matematyki, a w środę (17.04.) z języka obcego.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021