Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy dzień rybnickiej majówki za nami! Na scenie Daria, Miętha, Kacper HTA i zespół Fonos

Facebook Twitter

Koncert Darii rozpoczął tegoroczną edycję największego wydarzenia muzycznego w Rybniku - Maj, Bzy, Rybnik i Ty. Arkadiusz Żabka rozmawiał z Darią wokalistką pochodzącą z Łazisk Górnych, której przeboje szturmują listy przebojów.

Daria: Cześć tu Daria. Bardzo serdecznie pozdrawiam Radio 90, jest mi bardzo miło, że mnie gracie. Nie ma lepszego miejsca niż zacząć ten sezon plenerowy właśnie w miejscu, z którego pochodzę. Ja też bardzo się cieszę, na pewno będzie masa moich znajomych, jest większa presja, ale ja też przyszłam się tu dzisiaj bawić i mam nadzieję, że to samo udzieli się publiczności.

Radio 90: Wiele osób zadaje sobie pytanie: zaraz, to Polka śpiewa?

Daria: Tak, tak było też z pierwszym utworem „Love Blind” i teraz z „Never ending story”. Myślę, że wciąż jest masa ludzi, którzy nie wiedzą, że te utwory, które znają z radia, to są utwory dziewczyny z Łazisk Górnych, więc ja zawsze się cieszę, jeśli to kogoś zaskakuje. (…) Na scenie zawsze ludzie widzą prawdę, jest to znacznie bardziej naturalne, ludzie czują prawdziwe emocje.

Na scenie kampusu zagrał również zespół Miętha. Warszawska grupa oczarowała publiczność wyjątkowym klimatem:

Radio 90: To taka świeżość na scenie…

Miętha: Myślę, że fajnie by było, zawsze staramy się wnieść coś świeżego, takiego bardziej „po naszemu”.

Radio 90: To nie jest takie oczywiste co Wy gracie, prawda?

Miętha: Staramy się robić wszystko inaczej, utrudniać sobie życie.

Radio 90: Lubicie majówki?

Miętha: Bardzo, ja tęskniłem. Koncertowo te dni są dla nas pracowite,  ale jeżeli się to kocha, to to nie jest pracą, ma się z tego fun. Lubimy grać plenery. Cieszymy się, że w Rybniku możemy rozpocząć ten sezon koncertowy, to jest dla nas fajny czas na pewno.

Piątkowy (29.04.) koncert zakończył mocny hip-hopowy koncert Kacpra HTA i zespół Fonos. Ciąg dalszy imprezy dzisiaj (30.04.), przed nami występ Myslovitz, Mroza oraz Ørganka. Start o godz. 18:00!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj