Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy kombatant na Śląsku został zarejestrowany do szczepienia. Pomogli mu żołnierze

Facebook Twitter

Żołnierze WOT pomogą kombatantom w procedurze szczepień - od rejestracji do szczepionki, a także będą monitorować ich samopoczucie między szczepieniami i po pełnej procedurze, po drugiej dawce. Od 18 stycznia ruszyła także Infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115.

fot.mat.prasowe

Żołnierze AK, bohaterowie walk o Niepodległą, z ogromną nadzieją przyjęli możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi.

Chcę dalej żyć, a szczepienie to nadzieja na to, że będzie to możliwe, że tak jak chcę przeżyję 100 lat plus vat

– mówi major Henryk Czerwiński. Major Czerwiński ps. „Czart” ma 97 lat, w ruchu Oporu Armii Krajowej działał od grudnia 1942 roku. Jak dodaje, bardzo cieszy go to, że terytorialsi zawsze pamiętają o starszych a przede wszystkim o kombatantach.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wprowadza rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Żołnierze 13 ŚBOT mają pod swoją opieką ponad 40 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych. Żołnierze wesprą ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, dowiozą do punktów szczepień, pomogą w zapewnieniu i dowozie wojskowych zespołów medycznych do zaszczepienia tych kombatantów, którzy nie są w stanie opuścić mieszkania a także będą monitorować ich samopoczucie po szczepieniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021