Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy odcinek Czarnieckiego na ukończeniu

Facebook Twitter

Jest szansa, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi kierowcy pojadą zmodernizowanym odcinkiem ul. Czarnieckiego na granicy Wodzisławia Śl. i Krostoszowic. Drogowcy planują na ten tydzień wykonanie nawierzchni asfaltowej. Wiele jednak zależy od warunków atmosferycznych - informuje wodzisławskie starostwo.

Koszt modernizacji ok. 700-metrowego odcinka to w sumie 1,6 mln zł. Zostanie on sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. przy udziale finansowym również Gminy Godów.

W ramach przedsięwzięcia drogę przebudowano i poszerzono. Powstało też jej odwodnienie. Na ten tydzień planowane jest wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne i nie wystąpią inne, nieprzewidziane okoliczności jest szansa, że droga zostanie otwarta dla kierowców w najbliższy piątek. Przypomnijmy, że inwestycja jest pierwszym etapem kompleksowej przebudowy ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl.

Przed trzema tygodniami wodzisławskie starostwo informowało, że Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozbudowy Dróg na modernizację pozostałego ponad dwukilometrowego odcinka od tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką 933, czyli. ul. Jastrzębską.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022