Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy punkt szczepień w Rydułtowach ruszy szybciej niż zakładano

Facebook Twitter

Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach ruszy szybciej niż zakładano. Pierwsze szczepienia już w najbliższą środę (5.05.). Jeszcze przed majówką (29.04.) punkt, zlokalizowany w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4, został odebrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zapowiada Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów:

Marcin Połomski: Informacja, którą przekazał nam podmiot leczniczy, który te szczepienia będzie wykonywać, jest bardzo optymistyczna ponieważ w pierwszej wersji szczepienia miały się rozpocząć 17 maja, natomiast podmiot nasz poinformował, że już we wtorek 4 maja mają zostać dostarczone pierwsze szczepionki do naszego punktu i te szczepienia rozpoczną się najprawdopodobniej już 5 maja (…).

Część mieszkańców jest już zarejestrowana na szczepienie w rydułtowskim punkcie:

Marcin Połomski: Przepustowość samego punktu to minimum 280 osób na dzień, podmiot leczniczy zapewnia, że gdy będą dostępne szczepionki, są w stanie zaszczepić więcej osób. To będzie zależało od dostępności szczepionek i możliwości podmiotu leczniczego. Dwa stanowiska do szczepień, cztery do rejestracji. Są godziny ustalone, od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku (…).

Więcej na temat szczepień w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach we wtorek (4.05.) w Radiu 90, porannym gościem będzie właśnie burmistrz Rydułtów Marcin Połomski. Jak władze miasta zamierzają pogodzić szczepienia mieszkańców z zajęciami w szkole, przypomnijmy po majówce do szkół wracają uczniowie najmłodszych klas. Początek rozmowy tuż po godzinie 8.00.

Przypomnijmy, że na terenie Rydułtów od 11 maja zacznie działać też drugi Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w tamtejszym szpitalu. Już dziś można się tam rejestrować na szczepienia przeciwko Covid-19.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj