Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy Śląski Stand-up Naukowy

Facebook Twitter

Czy naukowcy mają poczucie humoru i potrafią je pokazać? Przekonają się o tym uczestnicy Pierwszego Śląskiego Stand-upu Naukowego, w którym wystąpi ośmioro naukowców z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Przegląd Chórów Pogranicza

Impreza odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 19:00 w Klubie Studenckim Spirala. Wstęp wolny. Stand-up to zyskujący coraz większą popularność rodzaj występu scenicznego, polegającego na monologu przed publicznością na żywo.

W przeciwieństwie do kabaretu, stand up nie jest dopracowany i ma charakter luźnej wypowiedzi, stawiającej nacisk na kontakt z widzami. Ten rodzaj rozrywki zyskuje w Polsce coraz więcej fanów.

Centrum Popularyzacji Nauki to miejsce, w którym proponujemy naukowcom m. in. szkolenie się w nowoczesnych formach popularyzacji nauki.  Jedną z nich jest stand-up naukowy, czyli popularyzacja nauki w lekkiej, humorystycznej formie. Na dwudniowym szkoleniu naukowcy tworzyli i szlifowali pod okiem fachowca swoje wystąpienia, aby przedstawić efekt swojej dwudniowej pracy właśnie w Spirali. Takie wydarzenia są organizowane na świecie, w Polsce stand-up naukowy dopiero zaczyna funkcjonować w świadomości popularyzatorów. Wymaga on nie tylko poczucia humoru, ale również ogromnej odwagi i dystansu do siebie. Czy śląscy naukowcy to potrafią? Zobaczcie sami – zaprasza prof. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Podczas Pierwszego Śląskiego Stand-upu Naukowego nie zabraknie też gości – Dariusza Aksamita z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, laureata tegorocznej nagrody Popularyzator Roku w kategorii Animator. Całość wydarzenia poprowadzi natomiast Antoni Syrek-Dąbrowski – komik, improwizator i scenarzysta związany ze Stand-up Polska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024