Pierwszy sparing GKS-u Jastrzębie. 1:1 w meczu z Ruchem Chorzów

Pierwszy sparing mają za sobą piłkarze GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (7.07.) zmierzyli się na własnym stadionie z beniaminkiem II ligi, Ruchem Chorzów. Mecz zakończył się remisem 1:1. Goście zdobyli bramkę w pierwszej części spotkania po strzale Filipa Żagla, GKS wyrównał na 7 minut przed końcem, rzut karny wykorzystał Dawid Witkowski.

Jak trener zespołu z Jastrzębia, Jacek Trzeciak ocenia występ swojej drużyny?

Jacek Trzeciak: Bardzo wartościowy sparing, z tego powodu, że mogłem sobie zrobić taki przegląd wojska, zawodnicy, którzy przez ten tydzień ze mną trenowali, nie oddadzą tego, co się oddaje w sparingu chociażby w takim sparingu jak z Ruchem Chorzów, widać że Ruch Chorzów to zespół bardzo dobrze zorganizowany, ma bardzo dobrych piłkarzy i widać, że to nie był przypadek, że awansowali wygrywając wszystkie mecze.

Podczas meczu wystąpiło kilku testowanych zawodników, oraz młodzieżowców. Jak ich występ ocenia szkoleniowiec?

Jacek Trzeciak: Testy mają to do siebie, że przede wszystkim się patrzy na takie indywidualne umiejętności, jeżeli chodzi o zgranie z drużyną, to trudno tu wymagać, żeby ci chłopcy byli w ciągu dwóch, trzech jednostek treningowych zgrani tak, by wiedzieli o co chodzi. Pozytywnie wypadli młodzi chłopcy, nie będę mówił po imionach, bo młodzi piłkarze mają to do siebie, że „sodóweczka im uderza”, ale bardzo pozytywnie jestem zaskoczony co najmniej dwoma zawodnikami.

Kolejny mecz kontrolny GKS Jastrzębie zagra w sobotę (10.07.) zmierzy się z ekstraklasowym Piastem Gliwice.

GKS Jastrzębie – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

0:1 – Filip Żagiel 28’
1:1 – Dawid Witkowski 83’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie (I połowa): Mikołaj Reclaf – Dominik Kulawiak, Szymon Zalewski (11. Mateusz Bondarenko), Wojciech Mazurowski, Jakub Niewiadomski, Adrian Kopicar, Łukasz Zejdler, Kamil Jadach, Daniel Feruga, Dominik Szczęch, Daniel Rumin.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik – Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Adam Fojcik, Dawid Witkowski, Filip Moiczek (75. Jakub Janusz), Łukasz Gajda (82. Konrad Handzlik), Jakub Kasperowicz (75. Zawodniki testowany), Remigiusz Borkała, Tomasz Dzida, Dariusz Kamiński.