Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pierwszy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Można spacerować, jeździć na rowerze, szukać cienia

Facebook Twitter

Pierwszy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Zapraszamy do szukania w lesie cienia - zachęcają leśnicy.

Pierwszy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Pierwszy stopień zagrożenia pożarowego w lasach regionu. Leśnicy zapraszają, aby szukać cienia między drzewami, ale apelują o ostrożność.

Jaka jest wilgotność ściółki w regonie? Dziś (10.07) rano czujnik w lasach Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, pokazywał 23% wilgotności, w lasach Nadleśnictwa Rybnik to 20%. Do spacerów zachęca Paulina Sobczuk, rzeczniczka Nadleśnictwa Rybnik:

Paulina Sobczuk: W Nadleśnictwie Rybnik mamy pierwszy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki wynosi 20 %. Zachęcamy do spacerów w lesie, jednak pamiętajmy o nakrycia głowy, butelce wody, jakimś kremem z filtrem. Pamiętajmy również o tym, że wysokie temperatury, które utrzymują się przez kilka dni bez opadów, mogą sprzyjać pożarom w lasach. Także spacerując, odwiedzając nasze lasy, zachowajmy szczególną ostrożność.

Paulina Sobczuk z Nadleśnictwa Rybnik

Stopnie zagrożenia pożarowego są trzy, ustala się je w połączeniu z informacją o wilgotności ściółki sosnowej. 1 – zielony, zagrożenie małe, 2 – żółty, zagrożenie średnie, 3 – czerwony, zagrożenie duże.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024