Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pies trzymany w skandalicznych warunkach. Kolejna interwencja Pet Patrolu z Rybnika [FOTO]

Facebook Twitter

Musieli reagować jak najszybciej, bo zgłoszenie wraz ze zdjęciami jakie otrzymali było skandaliczne. Dziś (24.01.) aktywiści z rybnickiego Pet Patrolu w asyście policji i straży pożarnej podjęli się kolejnej interwencji.

Fot. facebook.com/petpatrolrybnik/

Musieliśmy jak najszybciej reagować, dlatego dzisiaj pojechaliśmy na miejsce i na widok psa, krew zagotowała się nam w żyłach. Patrzyliśmy na siebie, na psa, na warunki i przez kilka minut milczeliśmy. Bo widok odjął nam mowę. Pies z grubym, skręconym śrubą łańcuchem wokół szyi, przypięty kolejnym łańcuchem do linki. Próżno szukać budy. Za schronienie służy jama, którą sobie wykopał sam pies. Wokół pełno potłuczonego szkła, po którym porusza się pies. Wszędzie śmieci, butelki, puszki, stare kości… Opuszczony dom, który wygląda jakby wkrótce miał się zawalić. Czy to są godne warunki? Jak pies wytrzymuje mrozy? Chyba tylko dzięki tym kołtunom z sierści.

-czytamy na facebookowym profilu organizacji. Na miejsce musiała przyjechać straż pożarna:

W związku z tym iż pies wokoło szyi nie miał obroży, tylko gruby, skręcony śrubą łańcuch, nie byliśmy w stanie go uwolnić. Potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Poprosiliśmy o pomoc Straż Pożarną, która od razu przyjechała na miejsce i uwolniła psiaka.

Pet Patrol zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec właściciela posesji:

Sprawą zajmą się odpowiednie organy. Utrzymywanie psa w stanie rażącego zaniedbania jest przestępstwem. Można stworzyć psu dobre warunki na terenie swojej posesji, bo nie każdego psa uszczęśliwia wylegiwanie się na kanapie. Jednak to co dzisiaj zastaliśmy na miejscu przechodzi ludzkie pojęcie i zarazem bardzo nas rozczarowuje. Człowiek nie brzmi dumnie…

Fot. facebook.com/petpatrolrybnik/

Aktywiści informują, na swoim profilu, że pies jest już bezpieczny:

Drops jest już pod naszą opieką. Ma pełną miskę pysznego jedzonka i wody. Został wypieszczony i wygłaskany za wszystkie czasy. Od teraz będzie żył w godnych warunkach. Znajdziemy dla niego dom, gdzie będzie kochany i szanowany.

Zobacz zdjęcia z akcji aktywistów Pet Patrol Rybnik:

Na uratowanego psa Dropda prowadzona jest zbiórka:

Wściekłość. To dziś czujemy. Tak wyglądała jedna z dzisiejszych interwencji, która zakończyła się odebraniem psa!!!…

Opublikowany przez Pet Patrol Rybnik Niedziela, 24 stycznia 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj