Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

,,Pies w koronie”: Internetowa grupa wsparcia dla właścicieli czworonogów

Facebook Twitter

Pandemia trwa. Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych na koronawirusa. COVID-19. Coraz więcej uczniów trafia też na kwarantanny, a razem z nimi ich rodzice i rodzeństwo. Co z pieskami, które muszą być wyprowadzane na spacery? W internecie powstałą grupa wsparcia.

Grupa działa w mediach społecznościowych, pod nazwą „Pies w koronie” i jest platformą, która łączy właścicieli czworonogów i ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomóc w czasie kwarantanny. Można tam zamieścić apel o wsparcie w wyprowadzeniu psa na spacer, trzeba napisać jakiej rasy jest nasz pupil, jakie ma potrzeby, skąd jesteście, wiele osób dołącza zdjęcia swoich piesków.

Jeśli możesz pomóc dodaj post #pomogę #miejscowość #dzielnica – to jedyny sposób, żeby Cię znaleźć i dać znać o tym, że jakiś pies z twojej okolicy potrzebuje spaceru.

Wszyscy wolontariusze powinni pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, bo „spacerowy bohater” to odpowiedzialny bohater: psy nie przenoszą koronawirusa, ale może on być na smyczy lub ich sierści, dlatego nie dotykajcie psa gołymi rękami, miejcie ze sobą rękawiczki, maseczkę, trzeba pamiętać o woreczkach, by posprzątać po piesku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022