Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pies w… piekarniku. Policja odebrała zwierzęta. Ależ tu było niechlujstwo! Łącznie 23 zaniedbane czworonogi

Facebook Twitter

O rażącym niedbalstwie i niechlujstwie mówią raciborscy policjanci. Uzyskali oni informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Kornowac mogą znajdować się zaniedbane psy. W tej sprawie policjanci podjęli niezbędne działania.

Policja odebrała zwierzęta

Policja odebrała psy – chore i zaniedbane

W środę (15.05.) wspólnie z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, pojechali do wskazanego gospodarstwa. Okazało się, że przebywające tam psiaki utrzymywane były w fatalnych warunkach. Były brudne i wycieńczone, a ich stan wymagał natychmiastowej pomocy weterynaryjnej.

Według lekarza, zwierzęta utrzymywane były w stanie zagłodzenia, nieleczonych chorób i w niewłaściwym pomieszczeniu oraz nie miały zapewnionych warunków zgodnie z ich potrzebami. Psy znajdowały się w różnych pomieszczeniach, a także w koszu na pranie, a nawet w… piekarniku.

policja odebrała psy

Policja odebrała zwierzęta od właściciela fot. policja raciborz

23 psy zostały odebrane właścicielom, ponieważ ich stan oraz warunki, w jakich przebywały, zagrażały ich życiu i zdrowiu.

Policjanci, w związku z wszczętym postępowaniem, przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczyli niezbędne dla postępowania dowody. Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, grozi kara do 3 lat więzienia.

fot. policja raciborz

Policja apeluje:

Jeśli masz informacje o niewłaściwym traktowaniu zwierząt na przykład poprzez ich przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, skontaktuj się z nami.
Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za którego pośrednictwem istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym dochodzi do różnych zdarzeń.
Katalog zgłoszeń jest bardzo rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania nam swoich podejrzeń o zabronionych działaniach, w tym tych popełnianych przeciwko zwierzętom czy środowisku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj