Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marklowice: Będzie bezpieczniej na przejściu dla pieszych

Facebook Twitter

Ma być bezpieczniej na przejściu dla pieszych w Marklowicach. Chodzi o ulicę Wiosny Ludów, gdzie na istniejącym przejściu bezpośrednio w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2, przewidziano wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej wraz z doświetleniem w technologii LED.

Planowane jest zastosowanie sygnalizacji świetlnej acyklicznej, pracującej w oparciu o system wykrywania ruchu w rejonie przejścia. Szacowany koszt inwestycji to 192 tys., z czego pozyskana dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 80%, czyli 153 600 zł. Obecnie sygnalizacja jest projektowana, a termin jej realizacji to przełom 2021-2022 r.

– To kolejna inwestycja powiatu w poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego na powiatowych drogach, zwłaszcza osób pieszych

– mówi starosta Leszek Bizoń, który przypomina, że podobne inwestycje w minionym roku Powiat Wodzisławski zrealizował w Godowie, Połomi i Gogołowej.

Dla wymuszenia zmniejszenia prędkości przez kierowców dojeżdżających do przejścia dla pieszych założono dodatkowo zastosowanie trybu „wszystko czerwone” („All Red”). Polega on na tym, że nawet gdy na skrzyżowaniu nie ma nikogo, to cały czas świeci się czerwone światło. Dopiero gdy kierowca dojeżdża do świateł, poruszając się z obowiązującą na danym odcinku prędkością, zmienia się ono na zielone.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj