Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piesi noście odblaski, kierowcy zwolnijcie!

Facebook Twitter

 To jest apel policji w Rybniku, która przypomina, że przy aktualnie panujących warunkach, głównie po zmroku, piesi są bardzo słabo widoczni. Ku przestrodze mówimy o okolicznościach wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Kościelnej w Świerklanach.

W piątek (27.12.) popołudniu, po 17.00 65-latek wbiegł z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód, z urazem głowy trafił do szpitala. Od pieszego była wyczuwalna silna woń alkoholu, została mu pobrana krew do badań. Kierujący fordem, 50-letni mieszkaniec Knurowa był trzeźwy.

W aktualnie panujących warunkach, głównie po zmroku, piesi są bardzo słabo widoczni dla kierowców. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, kierujących prosimy o wzmożoną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pieszym przypominamy o obowiązku korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych. Należy jednak pamiętać, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się, czy zdążymy przejść, nim nadjedzie pojazd. Pamiętajmy, że kierowca od momentu zauważenia pieszego musi mieć czas na wyhamowanie pojazdu, a przy ograniczonej widoczności jest to utrudnione. Apelujemy także do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa używali elementów odblaskowych.

– ostrzega policja z Rybnika na swej stronie internetowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj