Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijana kobieta uciekała przed policją. Miała 1,5 promila alkoholu we krwi

Facebook Twitter

W sobotę (2.10.) po południu, na rondzie przy ul. Królewskiej Tamy, 22-letnia gliwiczanka, kierująca samochodem marki Peugeot, cofając, najechała na stojącego za nią fiata. Tuż po kolizji młoda kobieta odjechała. Poszkodowany kierowca ruszył jednak za nią.

fot.gliwice.policja.gov.pl

22-latka najpierw wjechała na DTŚ w stronę Łabęd, następnie zjechała w pobliżu byłej fabryki drutu, wjechała na wiadukt nad torami i dalej na Toszecką, skąd zjechała już na DK88.

Widząc, że kobieta ucieka, kierowca fiata połączył się z numerem alarmowym – przełączono go na stanowisko zastępcy oficera dyżurnego w Gliwicach. Ten niezwłocznie skierował w teren patrole. Gdy oba pojazdy zjeżdżały już z ulicy Toszeckiej na DK88 w stronę Zabrza, dyżurny powiadomił komisariat autostradowy oraz policjantów zabrzańskich, by przygotowali posiłki do zatrzymania ściganego auta.

Kierująca wjechała jednak na autostradę A1 i ruszyła w stronę Gorzyczek. Wtedy do pościgu dołączył kolejny policyjny wóz – tym razem nieoznakowane bmw gliwickiej grupy Speed. Z informacji wynikało, że ścigany peugeot jedzie 160 km/h, wyprzedza wszystkimi pasami i robi to bardzo niebezpiecznie.

W tym czasie patrol z Knurowa blokował już wyjazd z A1, a do pościgu zbliżały się również dwa motocykle gliwickiej drogówki. Gdy kierująca minęła zjazd na Knurów, dołączył jeszcze patrol z tamtejszego komisariatu.

Tak skoordynowana akcja dyżurnego policji, gliwickich patroli oraz kierowcy fiata spowodowała w końcu zatrzymanie 22-latki. Kobieta zjechała na MOP Knurów i tam została ujęta. Okazało się, że jest nietrzeźwa – we krwi miała 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj