Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijana matka wiozła czwórkę dzieci. Już wcześniej miała zakaz prowadzenia pojazdów

Facebook Twitter

Pijana matka wiozła czwórkę dzieci. Policjanci w Łukowie Śląskim, to powiat rybnicki, zatrzymali 42-letnią kobietę, która wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Jazdę skończyła na ogrodzeniu. Okazało się także, że miała też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kobieta stanie przed sądem.

fot. Policja Rybnik

Wczoraj (1.09.), około godziny 18.40 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Stawowej w Łukowie Śląskim, gdzie czekał świadek, który ujął kierującą renault. Jak ustalili mundurowi, kierująca osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat.

fot. Policja Rybnik

W wyniku tego zdarzenia najmłodszy chłopczyk doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację. Na miejscu stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 42-latki. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 3,5 promila alkoholu. Ponadto kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że kierująca przywoziła dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych. Nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana przez policjantów do wytrzeźwienia. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Mówi rzecznik rybnickiej komendy, Bogusława Kobeszko:

fot. Policja Rybnik

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj