Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijani kierowcy w regionie: Wsiadł za kierownicę, bo wypił mniej od kolegi

Facebook Twitter

Pijani kierowcy w regionie. Wiemy więcej o sobotnim (21.01) zdarzeniu z ulicy Wiejskiej w Jastrzębiu-Zdroju, kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, po czym zjechał do rowu. Poszkodowany pasażer trafił do szpitala. Zdarzenie z alkoholem w tle także w Palowicach. Kierowca pod wpływem alkoholu zjechał do rowu.

fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Pijani kierowcy w regionie, w obu przypadkach auto zjechało do rowu. W Jastrzębiu-Zdroju badanie alkomatem wykazało u 19-letniego kierowcy ponad promil alkoholu w organizmie. Kierował bez prawa jazdy, policji tłumaczył, że wypił mniej alkoholu od kolegi, dobrze się czuł, więc to on zdecydował się prowadzić auto. 23-letni pasażer siedzący obok to właściciel osobówki.

Pijani kierowcy w regionie: „Wsiadł za kierownicę, bo wypił mniej od kolegi”

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około 22.00 na ulicy Wiejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uderzeniu przez samochód osobowy w drzewo. Natychmiast skierował na miejsce policjantów. Mundurowi ustalili, że kierujący jadąc ulicą Wiejską, w kierunku ulicy Ranoszka stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie w wyniku uderzenia pojazd odwrócił się, zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym zjechał do rowu.

W wyniku zdarzenia 23-letni pasażer toyoty ze złamaną prawą nogą trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 19-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Na domiar tego kierował bez wymaganych uprawnień. Kierowca tłumaczył się, iż to on wypił mniej alkoholu od kolegi, dobrze się czuł, więc to on zdecydował się na jazdę za kierownicą pojazdu. Pasażer siedzący obok to właściciel osobówki. 19-latek odpowie przez sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień, spowodowanie wypadku drogowego oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pijani kierowcy w regionie: Auto w rowie w Palowicach

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Zjechał do rowu, w którym kontynuował jazdę, chciał uciec, najpierw próbując wyjechać na drogę, potem pieszo, uciekając na pobliską posesję. Tak wyglądała sytuacja przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach. Policja została wezwana przez świadka dziś (23.01) około godziny 4.00 rano. Patrol policji zatrzymał kierowcę audi, to 58-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, mundurowi wyczuli silną woń alkoholu, mężczyzna zataczał się i bełkotał, ale nie zgodził na sprawdzenie alkotestem. Został zabrany na badanie krwi, a potem zatrzymany do wytrzeźwienia.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.
  • W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
  • Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości, musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Bądź odpowiedzialny! Piłeś? Nie jedź! To proste!

-apeluje policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj