Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pijani mężczyźni zaatakowali interweniujących ochroniarzy

Facebook Twitter

Usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali karze. Do aresztu trafiło trzech mężczyzn, którzy sprowokowali bójkę w jednym z lokali w dzielnicy Nowiny w Rybniku. I to z samego rana: o 8.00 w niedzielę (11.10.).

Mundurowych wezwała kobieta: z jej relacji wynikało, że grupa pijanych mężczyzn przeskoczyła ogrodzenie posesji i usiadła na ławkach. Kobieta obawiając się o swoje bezpieczeństwo wezwała ochronę.

Kiedy ochroniarze powiedzieli mężczyznom, aby opuścili teren lokalu, w ich stronę oprócz obraźliwych słów i gróźb, poleciały również szklanki, butelki, stoliki, ławki, kostka brukowa i kosze na śmieci.

Na agresorów nie działały chwyty obezwładniające, pałki, czy gaz. W obawie o swoje życie i zdrowie, jeden z ochroniarzy oddał strzał ostrzegawczy z broni palnej. Wtedy napastnicy zaczęli uciekać.

Po krótkim pościgu pracownicy ochrony dogonili dwóch z nich i zaczęła się szarpanina. W końcu pijanych mężczyzn udało się obezwładnić i zatrzymać. Są mieszkańcami Rybnika i Rydułtów, w wieku 27-35 lat.

Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 0,5 do 2 promili alkoholu. Właściciel lokalu wycenił straty na 1300 złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020