Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pijani rowerzyści z zakazami zatrzymani przez policjantów z Krzyżanowic

Facebook Twitter

Zatrzymani dwaj mieszkańcy powiatu raciborskiego. W ręce mundurowych wpadli w piątek 4 września w Rudyszwałdzie. Pierwszy z nich to 22-latek, który został zatrzymany około godziny 15:15 w na ulicy Granicznej. Na tej samej ulicy został zatrzymany drugi pijany rowerzysta.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

22-latek po przebadaniu w swoim organizmie miał prawie 1.5 promila alkoholu. Tego dnia nie była to jedyna wpadka 22-latka, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerem do, którego się ewidentnie nie stosuje.

Drugi pijany rowerzysta to 43-latek. Po przebadaniu w jego organizmie alkomat wykazał ponad 2.5 promila alkoholu. Podobnie jak w pierwszym przypadku tego dnia nie była to jedyna wpadka 43-latka, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerem do, którego się ewidentnie nie stosuje.

Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Za krzyżanowicką policją przypominamy

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu i spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę ma prawo skierować sprawę do sądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj