Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany 19-latek wypadł z drogi

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę skody. Tuż po zdarzeniu mężczyzna pozostawił pojazd w rowie i poszedł spać... Jak się okazało, w organizmie miał blisko promil alkoholu. Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.

fot. Policja Rybnik

Wczoraj (21.03), około godziny 9.00 policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Raciborskiej w Bogunicach. 19-letni kierujący skodą utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Następnie mieszkaniec powiatu rybnickiego pozostawił pojazd w rowie i poszedł do domu spać… W wyniku podjętych czynności policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymali sprawcę kolizji drogowej.

Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu, została mu pobrana krew do badań. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że odwoził kolegę z imprezy urodzinowej. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj