Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany 54-latek zatrzymany w Suminie

Facebook Twitter

Mimo kampanii zakrojonej na szeroką skalę nadal wiele osób siada za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Ostatni przykład w regionie to gmina Gaszowice. Dzięki właściwej reakcji świadka policjanci zatrzymali 54-letniego kierowcę renault.

Tym razem dzięki właściwej reakcji świadka policjanci z komisariatu policji w Gaszowicach zatrzymali 54-letniego kierowcę renault. Mężczyzna jechał do pracy, kiedy tuż po godzinie 4:00 w Suminie na ulicy Wolności został zatrzymany przez mundurowych. Mieszkaniec naszego powiatu miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia

– mówi Radiu 90 Bogusława Kobeszko, oficer prasowy rybnickiej policji i dodaje, że pijani kierowcy stanowią realne zagrożenie dla siebie i innych:

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z wyjazdem po alkoholu niestety ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

– dodaje rzeczniczka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023