Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pijany i bez uprawnień dachował na prostej drodze w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Pijany kierowca zatrzymany w Czerwionce-Leszczynach. 42-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad 2,5 promila we krwi. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania. W podróży towarzyszył mu jego 30-letni kolega, który również był kompletnie pijany, a początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do jazdy osobówką.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło we wtorek (02.06.), około godziny 2:30. Policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Według ustaleń mundurowych, kierujący osobówką, jadąc w kierunku Knurowa, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewą część drogi i dachował w rowie.

Na miejscu zdarzenia żaden z przesłuchiwanych mężczyzn nie przyznawał się do kierowania daewoo, obaj byli pijani. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że obaj mężczyźni nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdem.

W wyniku przeprowadzonych czynności, również na podstawie zabezpieczonych śladów przez technika, śledczy ustalili, że pojazdem kierował 42-latek, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu

– mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji

Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn zostali zatrzymani. Kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020