Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pijany jechał odwiedzić kolegę

Facebook Twitter

W Wielką Sobotę o godz. 1:40 policjanci z komisariatu w Czerwionce- Leszczynach na ul. Gliwickiej zatrzymali jadącego skodą octavią 51-latka. Po przebadaniu alkomatem, okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ale to nie wszystko.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Na pytania o cel podróży, mieszkaniec Żor odpowiedział, że był odwiedzić kolegę. Dodatkowo policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie za niestosowanie się do ograniczeń przemieszczania się.

Za policją przypominamy, że osoby, które naruszają obostrzenia obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób. Wszyscy, którzy umyślnie nie stosują się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020 r. za łamanie kwarantanny, a także za nieprzepisowe przemieszczanie się, grupowanie, bądź inne naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, osoba może zostać ukarana mandatem, a w przypadku odmowy jego przyjęcia skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. To jednak nie wszystko. Informacja zostanie skierowana także do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w ramach prowadzonego przez siebie postępowania może nałożyć grzywnę od 5 do 30 tys. zł.

Czytaj także:

Koronawirus w naszym województwie. Dane z ostatniej doby

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020