Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Pijany kierowca autobusu w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Wczoraj (12.02.) wieczorem zatrzymano pijanego kierowcę autobusu. Taką informacje przesłał na naszego Facebooka, jeden ze słuchaczy. Zdarzenie potwierdza zarówno policja, jak i MZK, bo to na jego linii miała miejsce cała ta sytuacja.

We wtorek (12.02.) wieczorem mundurowi otrzymali informację kierowca autobusu nr 311, jadącego przez Czerwionkę-Leszczyny może być nietrzeźwy. Policyjny patrol pojechał za pojazdem, następnie został zatrzymany a kierowca przebadany. Podejrzenia pasażera potwierdziły się, 44-latek z Białorusi miał 2 promile alkoholu.

W momencie zatrzymania w autobusie jechały dwie osoby. Mężczyźnie grozi 2 lata za jazdę pod wpływem alkoholu, nie wiadomo jednak czy nie będzie wyższa, bo wiózł pasażerów i naraził ich na niebezpieczeństwo.

Rzecznik MZK, Rafał Jabłoński potwierdza, że kurs na tej linii nie odbył się. Jeździ tam komunikacja zastępcza, jak na razie nie ma kontaktu z szefostwem firm, która wysłała tam autobus. Będzie kara za niewykonanie umowy, ale już konsekwencje i ukaranie samego kierowcy leży po stronie przewoźnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj