Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany kierowca autobusu zatrzymany. Wiózł 25 ludzi

Facebook Twitter

25 ludzi na pokładzie i promil w wydychanym powietrzu. Jastrzębska policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (12.09.) około godziny 16:30 na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. mężczyzna wpadł po informacji przekazanej przez rodzinę jednej z pasażerki autobusu.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Kobieta zaniepokojona zachowaniem kierowcy autobusu powiadomiła o swoich obawach męża, a ten zadzwonił do Komendy miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Wysłany na miejsce patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu.

Mundurowi od razu wyczuli od 63-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Podczas kontroli w pojeździe znajdowało się 25 osób.

Co więcej, trakcie kontroli stanu technicznego okazało się, że autobus ma niesprawny układ wydechowy i nadmiernie skorodowane elementy konstrukcyjne podwozia.

Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany, z zakazem dalszej jazdy, a pojazd został skierowany na dodatkowe badania techniczne. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz prokurator. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 3 lata więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj