Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia

Facebook Twitter

Po tragicznym zdarzeniu, w wyniku którego śmierć poniósł pieszy, policja musiała podjąć natychmiastowe działania zmierzające do zatrzymania sprawcy. Ten bowiem, po spowodowaniu wypadku, uciekł. Półtorej godziny później wiadomo było, dlaczego nie zatrzymał się na miejscu.

Tragedia rozegrała się wczoraj (22.11.) przed godziną 18.00 na ulicy Tuwima w Kaczycach. Samochód osobowy śmiertelnie potrącił pieszego. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się, by udzielić pomocy poszkodowanemu. Uciekł. Mimo wysiłków ratowników pogotowia, 62-letni mieszkaniec Kaczyc zmarł.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawca poruszał się niebieskim samochodem typu kombi. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy oraz funkcjonariusze z komisariatu w Zebrzydowicach podjęli wspólne działania, by jak najszybciej doprowadził do zatrzymania sprawcy tragicznego wypadku. Już półtorej godziny później zatrzymano kierowcę mercedesa, 48-letniego mieszkańca Kaczyc.

Po zatrzymaniu sprawcy, policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu! Samochód sprawcy zabezpieczono na policyjnym parkingu. 48-latek za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj