Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany kierowca uderzył w latarnię. Konstrukcja zniszczyła 2 pojazdy

Facebook Twitter

Pijany kierowca uderzył w latarnię, konstrukcja zniszczyła potem 2 pojazdy. Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 42-letniego pirata drogowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

fot.slaska.policja.gov.pl

Dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o tym, że na Drodze Głównej Południowej w Jastrzębiu-Zdroju miała miejsce kolizja drogowa. Na miejsce natychmiast wysłano stróżów prawa, którzy potwierdzili fakt, iż kierujący golfem uderzył w słup oświetleniowy.

fot.slaska.policja.gov.pl

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, kierujący golfem w trakcie wyprzedzania najechał na słupki, które wskazywały kierunek jazdy w związku ze zmianą organizacji ruchu. Następnie wjechał on na pas zieleni i uderzył w latarnię oświetleniową. W wyniku uderzenia, latarnia złamała się i spadła na nadjeżdżający z przeciwka samochód seat. Uszkodzone elementy latarni uderzyły także w kolejny nadjeżdżający pojazd.

Już po chwili policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, którym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. W poważnie wyglądającym zdarzeniu żadna z osób nie odniosła obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący spowodował kolizje, mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021