Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany kierowca wjechał w dom w Żorach

Facebook Twitter

To nie była spokojna noc dla mieszkańców jednego z domów przy ulicy Włościańskiej w Żorach. Na granicy z Rybnikiem w ogrodzenie posesji tuż przed 3.00 w nocy (19.05.) wjechał pijany kierowca volkswagena golfa. Mężczyzna uszkodził m.in. elewację budynku.

fot. słuchacz Radia 90

Relacjonuje Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej komendy policji:

Kamila Siedlarz: Policjanci ustalili, że 35-letni mieszkaniec Gołkowic, jadąc z nadmierną prędkością, zagapił się i z impetem uderzył w płot. Zniszczeniu uległy 4 przęsła ogrodzenia, betonowe płyty, a także 20 metrów trawnika, po którym kierowca jeszcze przez chwilę jechał; uszkodził śmietnik a także elewację  budynku i filar, na których ostatecznie się zatrzymał. Kiedy policjanci przebadali na alkomacie 35-latka, potwierdzili, że mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył, że jechał z nadmierną prędkością, zagapił się i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

35-latek już stracił prawo jazdy, za swoją szybką jazdę pod wpływem alkoholu będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, niewykluczone, że będzie zobowiązany do naprawy wyrządzonych szkód.

fot. słuchacz Radia 90

Słuchacze Radia 90 zwracają uwagę, że to już kolejne zdarzenia drogowe w tym miejscu w tym roku. Jak podała policja, to drugie w tym roku zdarzenie drogowe z uszkodzonym ogrodzeniem w tym miejscu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj