Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu na A1 [WIDEO]

Facebook Twitter

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu na A1, wszystko działo się w poniedziałek (9.05.) ale dopiero dziś (13.05.) policja informuje o zdarzeniu.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach patrolowali w poniedziałek (9.05) A1, gdy w pewnym momencie ich uwagę zwrócił kierujący dostawczym fordem. Mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, zmieniając energicznie pasy, nagle zwalniając, przyspieszając czy jadąc dwoma pasami ruchu jednocześnie.

Policjanci, próbując zatrzymać ten pojazd, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając kierującemu jasny sygnał, by podążał za nimi do miejsca, gdzie będą mogli się bezpiecznie zatrzymać. Mężczyzna początkowo zastosował się do wydawanych poleceń, jednak w pewnym momencie agresywnie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Po krótkim pościgu mundurowym udało się zatrzymać kierującego. Jak się okazało, mężczyzna miał powód, by uciekać przed policjantami.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na alkomacie ukazał się wynik blisko 2 promili. Dodatkowo mężczyzna jechał wypożyczonym fordem, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023