Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany kierowca zatrzymany w Rybniku. Miał ponad promil w wydychanym powietrzu

Facebook Twitter

W środę (19.08.) dzięki właściwej reakcji świadków, policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. 45-letni mieszkaniec Rybnika miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W środę (19.08.) około godziny 22:15 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o pijanym kierowcy. Policjanci  udali się w kierunku ulicy Prostej i zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. O losie mężczyzny zadecyduje teraz prokuratura i sąd, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Jego pojazd został odholowany na strzeżony parking.

Za rybnicką policją przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj