Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany motocyklista w Żorach. Zatrzymany dzięki reakcji świadka

Facebook Twitter

Został zatrzymany przez kobietę, która widziała jak chwiejnym krokiem zmierza w kierunku jednośladu i chce nim odjechać. Pijany motocyklista w Żorach noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Policyjna mapa wypadków drogowych
fot: KMP Żory

Zatrzymany kolejny pijany motocyklista w Żorach

To już kolejny raz, kiedy odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy Żor. Kobieta, widząc mocno nietrzeźwego mężczyznę, który wsiada na jednoślad, zabrała mu kluczyki i szybko zadzwoniła pod numer alarmowy. Kierujący noc spędził w izbie wytrzeźwień, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Przed godziną 4 rano  Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie od kobiety, która w okolicy jednego z barów na osiedlu Pawlikowskiego zauważyła mężczyznę, który pomimo chwiejnego kroku wsiadł na motocykl i chciał odjechać z parkingu. Wykorzystując moment, zgłaszająca zdążyła zabrać mężczyźnie kluczyki i powiadomić policję.

Patrol szybko zjawił się na miejscu, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 40-latek już dwa lata wcześniej stracił uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma go prawie 3 promile.

Pojazd 40-latka odholowany został na parking, a mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024