Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany motocyklista zatrzymany po pościgu. 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazem

Facebook Twitter

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać w stronę lasu w Jejkowicach. W efekcie mężczyzna został zatrzymany. 35-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał ponad 2 promile alkoholu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Kolizje i wypadki

Wczoraj (31.03.), około godziny 15.00 w Jejkowicach na ulicy Sumińskiej, policjanci z rybnickiej drogówki zauważyli motocyklistę, który popełnił wykroczenie. Kierujący jednośladem pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać w kierunku kompleksu leśnego. W efekcie stróże prawa zatrzymali 35-letniego kierowcę, który, jak się okazało był pijany – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei podróżujący z nim pasażer miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się również, że mieszkaniec powiatu rybnickiego nie posiada uprawnień do kierowania, a jego motocykl nie jest dopuszczony do ruchu, z uwagi na zatrzymany dowód rejestracyjny. Jego pojazd został odholowany na strzeżony parking.

Za wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj