Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany uszkodził 5 samochodów w Rybniku

Facebook Twitter

Pijany kierowca uszkodził 5 samochodów w Rybniku! Mężczyzna, wjeżdżając na parking przy Floriańskiej, uderzył w zaparkowane tam pojazdy, został zatrzymany dzięki interwencji mieszkańców, których zaniepokoił huk. Wezwani policjanci ujęli sprawcę, gdy ten usiłował schować się między innymi samochodami. Jak się okazało, 24-latek miał w organizmie ponad półtora promila.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28.10.), na parkingu przy ulicy Floriańskiej w Rybniku. Dyżurny komendy otrzymał dwa zgłoszenia od mieszkańców miasta, którzy zawiadomili policjantów, że usłyszeli huk i widzieli, jak kierowca audi pcha swój samochód, próbując uciec z miejsca zdarzenia. Policjanci z rybnickiej drogówki natychmiast udali się w rejon parkingu, gdzie zauważyli mężczyznę, który chował się pomiędzy pojazdami.

Mundurowi podbiegli do niego. Szybko okazało się, że to sprawca zdarzenia. Z poczynionych na miejscu ustaleń wynika, że kierowca audi wjeżdżając na parking, uderzył w zaparowane tam pojazdy i w efekcie uszkodził 5 samochodów marki: Skoda Fabia, 2 Volkswageny Golfy, Forda Mondeo i Fiata Pandę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad półtora promila. Mundurowi zatrzymali 24-latkowi już prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny kierowca trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie. Podczas interwencji rybniczanin był arogancki, odmówił podpisania wszelkich dokumentów, a ponadto oświadczył, że nie potrzebuje prawa jazdy, gdyż będzie jeździł bez niego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkaniec Rybnika może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Mężczyzna poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022