Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik i wspólne grillowanie pacjentów rybnickiego psychiatryka [FOTO]

Facebook Twitter

Kilkuset pacjentów rybnickiego psychiatryka wzięło wczoraj (07.06.) udział w pikniku i wspólnym grillowaniu na terenie szpitalnego parku. To kolejne wydarzenie w ramach 136. rocznicy działalności Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Z Joachimem Foltysem dyrektorem szpitala oraz Barbarą Stefańską naczelną pielęgniarką rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Joachim Foltys: To jest kolejny projekt, który chcemy tu robić corocznie. Pandemia nam trochę w tym przeszkadzała, bo rzeczywiście były takie, a nie inne warunki. Wszyscy pacjenci, którzy ze względów medycznych, zdrowotnych mogą tutaj być, to tutaj są. Natomiast pacjenci, którzy ze względów medycznych nie mogą być, to kiełbaska z grilla jest dostarczona na oddział. Można powiedzieć, że wszyscy pacjenci bezpośrednio, lub trochę w pośredni sposób uczestniczą w tym pikniku.

Barbara Stefańska: to daje im namiastkę normalności, takiego domu, bycia wśród ludzi, zawierania nowych kontaktów, otwarcia się i w tym całym procesie diagnostyki, leczenia jest to niezmiernie ważne, żeby mieli dodatkowe bodźce, atrakcje, w których możemy ich obserwować, ale i pomóc, wtedy kiedy będzie trzeba.

Radio 90: Jakoś specjalnie przygotowywaliście ich do tego?

Joachim Foltys: Samo przygotowywanie tego pikniku to jest bardzo dużo pracy. Nasi pacjenci w różnych elementach samego przygotowania w tamach terapii czy ergoterapii tez uczestniczą, też jest to dodatkowy bodziec.

Od lewej siedzą: Barbara Stefańska i Joachim Foltys

Piknik został zorganizowany przez Szpitalne Stowarzyszenie „Pod Wieżą. Dla pacjentów grał zespół Gryfnioki i wystąpiła „Przygoda”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024