Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik kulturalny w dzielnicy Paruszowiec-Piaski

Facebook Twitter

Spektakl, rodzinne czytania, warsztaty muzyczne, działania plastyczne dla dzieci i całych rodzin oraz koncert. Tak - w wielkim skrócie - przedstawia się program piknikowej "Kultury.Paruszowiec". W czwartek (29.06.) i w piątek (30.06.) sporo będzie się dziać na podwórku familoków przy ul. Przemysłowej 21 a, w dzielnicy Paruszowiec-Piaski w Rybniku.

Ma to być spotkanie dedykowane dzieciom, rodzicom, dziadkom – słowem wszystkim poszukującym wiedzy, okazji do spotkań, zabawy i wspólnej aktywności. Zaplanowano przedstawienie „Tyglikowe marzenia” w wykonaniu Rybnickiego Teatru Objazdowego; strefę Brzmień i Klasyki; strefę literatury oraz plastyki. To pierwsze z cyklu takich spotkań kulturalne działania także w innych dzielnicach Rybnika.

 

PROGRAM:

Czwartek (29.06.) od 16.00:

– Rybnicki Teatr Objazdowy – „Tyglikowe marzenia” w reżyserii Dariusza Czajkowskiego, czyli poruszający wyobraźnię spektakl lalkowy dla małych i dużych widzów nawiązujący do naszej legendarnej Silesii. Opowiada pełną przygód historię Tyglika marzącego o podróży za wielką wodę…. Występują: Katarzyna Bała, Karina Abrahamczyk-Zator oraz Dariusz Czajkowski.

– Strefa Brzmień i Klasyki – strefa spotkań skupiona wokół szeroko rozumianej muzyki. Będą warsztaty muzyczne dotyczące budowy instrumentów i obiektów dźwiękowych z materiałów przeznaczonych do recyklingu oraz koncert absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Żorach: Anny Wojaczek oraz Wojciecha Krusberskiego.

Piątek (30.06.) od godz.16.00:

– Strefa Literatury – spotkanie, gdzie punktem wyjścia będzie książka. Będziemy współtworzyć literaturę i bez ograniczeń korzystać z jej różnorodności.

– Strefa Plastyki – czyli warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych chcących wypróbować i rozwinąć swoje artystyczne umiejętności manualne. Będziemy tworzyć na kolanie, na bruku i w każdy inny sposób.

Dodatkową atrakcją będzie spotkanie ze Stowarzyszeniem KOTewka i ich małymi milusińskimi. Będzie też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ze swoją stolarnią.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj