Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik w Kurorcie – mieszkańcom Jastrzębia podoba się ta podróż w czasie [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój przeniosło się w czasie. Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli piknik w kurorcie przyciągnął wiele osób do Parku Zdrojowego.

Piknik w kurorcie – podróż w czasie do dawnego Jastrzębia-Zdroju

Kolejny raz wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, była i klimatyczna muzyka, stroje z epoki, ale i wystawy jak chociażby rowerów sprzed kilku dobrych dekad. Fajna zabawa – mówią uczestnicy pikniku.

Tak jak zapowiedział na antenie Radia 90, tak zrobił, prezydent Jastrzębia-Zdroju Michał Urgoł wraz z małżonką pojawili się na pikniku w strojach z epoki.

Cieszę się, że wiele osób chce się w ten sposób bawić i jest tutaj dzisiaj z nami

– mówił naszemu reporterowi. Jak dodaje, liczy, że kolejne inwestycje i remonty w parku przyciągną jeszcze więcej nie tylko mieszkańców, ale i turystów.

Michał Urgoł prezydent Jastrzębia-Zdroju

Sporo osób pojawiło się w parku w przebraniach, tak jak małżeństwo z Radoszów państwo Monika i Krzysiek Maślanka z córką Oliwią.

Maria Jasionek z jastrzębskiej biblioteki prowadziła punkt pracowni stylu i mody. Jak przyznaje, w zasobach placówki znajdują się fotografie dokumentujące to, jak sto lat temu wyglądało Jastrzębie-Zdrój i jak ubrani byli wówczas mieszkańcy i kuracjusze.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024